SPARING: Radomiak - FC Zurich U-21 3:0 (2:0) [WIDEO]

• 15-02-2019 18:10
  • Admin

W drugim sparingu na zgrupowaniu we Włoszech piłkarze Radomiaka pokonali FC Zurich U-21 3:0. Dwa gole zdobył Dominik Sokół, a jedno trafienie dołożył Patryk Winsztal.

Mecz odbył się na stadionie w miasteczku Caselle, kilka kilometrów od Villafranca di Verona i hotelu Antares, gdzie stacjonują na zgrupowaniu oba zespoły. Bardzo dobrze przygotowane boisko służy na co dzień młodzieżowym drużynom Chievo Verona, a rozegranie meczu w takich warunkach stało się możliwe dzięki intensywnym staraniom naszego klubu.

Zieloni bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Nie minął kwadrans, a drużyna trenera Banasika prowadziła już 2:0 po dwóch golach Dominika Sokoła, który znalazł się tam gdzie być powinien i wykorzystał sytuacje bramkowe. Do przerwy szwajcarski zespół prezentował się dobrze i widać było, że rywal jest wymagającym przeciwnikiem dla naszego zespołu. Radomiak grał jednak skutecznie w defensywie, powstrzymując niemal wszystkie ataki Szwajcarów.

W drugiej połowie oba zespoły przeprowadziły sporo zmian. Jedną z kilku sytuacji Radomiaka do zdobycia bramki wykorzystał Patryk Winsztal i tym samym ustalił wynik spotkania.

- To był dla nas bardzo wartościowy sparing z wymagającym rywalem. Zagraliśmy z drużyną, w której grają młodzieżowi reprezentanci kraju, byli dobrze wyszkoleni technicznie i taktycznie. Był to mecz zacięty, natomiast w pewnym momencie zdominowaliśmy przeciwnika i zasłużenie wygraliśmy - mówi trener Dariusz Banasik.

W 25. minucie boisko opuścił Leandro, który wypracował jedną z bramek, a przy oddaniu strzału poczuł lekki ból w nodze i sztab Radomiaka nie chciał ryzykować zdrowia najlepszego strzelca zespołu.

- Okazało się, że to nie jest nic groźnego, ale to jest dla nas tak cenny zawodnik, ze nie było sensu ryzykować jego zdrowia. W sparingu nie zagrał też Michał Grudniewski, który złapał dziś temperaturę. Poza tym są jakieś drobne urazy, ale ogólnie wszyscy zawodnicy są zdrowi - dodaje trener Radomiaka.

W sobotę po obiedzie Zieloni wyruszą w daleką drogę powrotną do Radomia.

Radomiak Radom - FC Zurich U-21 3:0 (2:0)
Bramki: Sokół 11, 14, Winsztal 70

Radomiak: Haluch (45. Kochalski) - Wawszczyk, Klabnik, Świdzikowski, Jakubik (45. Mikita), Bruno Luz (75. Kucharski), Karwot (60. Filipowicz), Makowski (65. Winsztal), Banasiak (60. Kaput), Leandro (25. Jabłoński, 80. zawodnik testowany), Sokół (65. Rolinc)