Radomiak przed meczem z Chrobrym Głogów

  • 05-09-2019 12:49
  • Admin

Radomiak przed meczem z Chrobrym Głogów

Przed nami jeden z najdalszych wyjazdów w tym sezonie. W piątek Zieloni zagrają z Chrobrym Głogów. W daleką, blisko 500-kilometrową podróż autokar wyruszył w czwartkowy poranek.

Na trasie do Głogowa podopieczni trenera Dariusza Banasika odbędą trening na stadionie w Wieluniu. Dobrą informacją z naszego obozu jest fakt, że wszyscy zawodnicy są gotowi do gry, poza leczącym długotrwałą kontuzję Maciejem Świdzikowskim. Nikt nie pauzuje z powodu kartek. Nie ma też większych urazów. Zabraknie jedynie trenera Dariusza Banasika, który spotkanie obejrzy z wysokości trybun z uwagi na karę przyznaną po meczu z Odrą Opole.

O ile Radomiak jeszcze nie zdobył w tym sezonie kompletu punktów na wyjeździe, o tyle głogowianie nie wygrali jak dotąd meczu u siebie. Jedyne zwycięstwo zespołowi trenera Ivana Djurdevicia udało się wywalczyć w miniony weekend w Bełchatowie. Chrobry przewodzi w kilku niechlubnych statystykach, mając najwięcej straconych goli w lidze (15) oraz zerowy dorobek strzelecki w meczach domowych. Drużyna w ostatnich dniach okienka transferowego została jednak wzmocniona kilkoma zawodnikami. Do Chrobrego dołączyli Krzysztof Kubica (Górnik Zabrze), Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Oliver Praznovsky (Zlate Moravce, Słowacja). Na pewno sporą stratą dla klubu z Głogowa jest poważna kontuzja Mateusza Machaja, który zerwał więzadła krzyżowe i w tej rundzie nie zagra.

Piątkowy mecz z Chrobrym Głogów rozpocznie się o godzinie 18:00. Tradycyjną tekstową relację LIVE przeprowadzimy na naszej oficjalnej stronie internetowej.