"Małe gry" na zakończenie pierwszego tygodnia przygotowań

  • 03-07-2021 15:39
  • Admin

"Małe gry" na zakończenie pierwszego tygodnia przygotowań

Piłkarze Radomiaka w sobotnie przedpołudnie zakończyli pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Zieloni w strugach deszczu trenowali na boisku przy ul. Struga.

Sztab szkoleniowy podzielił drużynę na kilka mniejszych zespołów, które rywalizowały w tzw. małych grach. Duża intensywność i mnóstwo strzałów - to dominowało w meczach, w których wzięli również udział młodzi piłkarze z Akademii Radomiaka. To kolejny przykład współpracy pierwszego zespołu z Akademią. Sztab beniaminka Ekstraklasy chętnie daje szanse udziału w treningach i zaprezentowania swoich umiejętności na tle starszych kolegów przez wyróżniających się zawodników, którzy stanowią o sile najstarszych roczników Akademii Radomiaka.

W zajęciach uczestniczą już Maciej Świdzikowski, Mateusz Bodzioch i Damian Jakubik, którzy wcześniej przebywali na kwarantannie. Jeśli chodzi o zawodników, którym skończyły się kontrakty, ew. wypożyczenia z innych zespołów, to o ich przyszłości, będziemy informować na bieżąco. W dzisiejszym treningu wziął również udział 21-letni obrońca Mateusz Grudziński (młodzieżowiec w Ekstraklasie), który w ostatnim sezonie przebywał na wypożyczeniach z Legii Warszawa do 1-ligowego Zagłębia Sosnowiec (14 meczów) i II-ligowego Znicza Pruszków (19 występów).

We wtorek rano Radomiak wyjedzie na obóz do Gniewina. Po drodze Zieloni rozegrają sparing z ligowym rywalem - Jagiellonią Białystok. Początek meczu o godz. 12:00 w miejscowości Kępa (koła Sochocina).

Dodajmy również, że w piątek 17 zawodników pierwszego zespołu przyjęło pierwszą dawkę szczepionki Pfizer przeciwko COVID-19. Więcej tutaj.

Foto: Echo Dnia / Więcej zdjęć na Facebooku