Powstanie Centrum Sportowo-Szkoleniowe "Radomiak"! [WIDEO]

  • 09-02-2022 13:46
  • Admin

Powstanie Centrum Sportowo-Szkoleniowe "Radomiak"! [WIDEO]

Na radomskiej Koniówce, w sąsiedztwie Lasu Kapturskiego, powstanie nowoczesne Centrum Sportowo-Szkoleniowe "Radomiak". Miasto zamierza przekazać teren, a samą inwestycję sfinansuje nasz Klub oraz Ministerstwo Sportu w ramach programu wspierania rozwoju infrastruktury klubów Ekstraklasy i I ligi służącej szkoleniu dzieci i młodzieży.

Ogłoszenie tej wspaniałej informacji odbyło się dziś, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga. Jest to kolejny, milowy krok w rozwoju naszego Klubu, jeden z najważniejszych w ponad 110-letniej historii Radomiaka.

 

*Zdjęcia pokazane podczas konferencji prasowej są jedynie przykładami z podobnych obiektów w Polsce, które mogą posłużyć jako inspiracje przy projektowaniu centrum sportowo-szkoleniowego Radomiaka

- Jest to projekt, który łączy wszystkie zielone serca w Radomiu. Przede wszystkim zyskają na nim radomskie dzieci. Już teraz w Akademii Radomiaka trenuje 650 młodych zawodników. Dzięki planowanemu Centrum Sportowo-Szkoleniowemu ta liczba będzie się mogła zwiększyć kilkukrotnie. Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa spotkała się z poparciem tak wielu osób, za co serdecznie dziękuję wszystkim tu obecnym i pozostałym, którzy wspierali ten jakże zacny projekt – mówił prezes zarządu Radomiak S.A., Sławomir Stempniewski.

- To program który ogłosiliśmy kilka tygodni temu. Radomiak jako pierwszy odpowiedział konkretnym projektem. Klub będzie mógł liczyć na wsparcie w wysokości 70 procent kosztów kwalifikowanych - zapowiedział minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk.

Przedstawiony przez władze Radomiaka projekt zakłada budowę kompleksu sześciu boisk o różnych wymiarach, w tym jednego zadaszonego, a docelowo ma powstać także całe zaplecze, m.in. bursa czy szkoła sportowa.

- To inwestycja, która w perspektywie kilku lat przyniesie klubowi realne korzyści. Radomiak będzie miał swoich wychowanków i nie będzie musiał polegać wyłącznie na tzw. "legii cudzoziemskiej". Przed klubem duże wyzwanie, ale jest to inwestycja, która stworzy fundamenty dalszego rozwoju Radomiaka na wiele dekad - ocenia eurodeputowany Adam Bielan.

Wkładem miasta w planowaną inwestycję będzie teren położony na Koniówce, w sąsiedztwie Lasu Kapturskiego. - Uważam, że obecnie jest to najlepsze miejsce do realizacji takiego projektu. Z naszej strony jest zielone światło i natychmiast przystępujemy do prac nad projektem uchwały Rady Miejskiej, która umożliwi przekazanie tego terenu. Chcemy, by Radomiak jak najszybciej mógł rozpocząć tę ważną dla naszego miasta inwestycję - deklaruje prezydent Radosław Witkowski.

Cała inwestycja ma zostać rozłożona na 2-3 lata. W pierwszym etapie inwestycji, czyli jeszcze w tym roku, Radomiak planuje budowę boisk treningowych wzdłuż ulicy Folwarcznej. Pierwszy etap ma powstać już na wiosnę 2023 roku.
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                              

            

 

Sponsor Platynowy

                           

                                    


Sponsor Złoty

                                                            

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                                        

 

Partner Radomiaka

                                                                      

                                                                       

                                                                      

 

Patron Medialny

                              


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca