Badania wydolnościowe i trening strzelecki [ZDJĘCIA]

  • 18-05-2022 20:09
  • Admin

Badania wydolnościowe i trening strzelecki [ZDJĘCIA]

Piłkarze Radomiaka przygotowują się do ostatniego meczu w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy. Zieloni w środowe popołudnie odbyli badania wydolnościowe oraz trening strzelecki.

Badania odbyły się w hali pod trybuną stadionu MOSiR. Zawodnicy podzieleni byli na grupy. Testy przeprowadziła wykwalifikowana grupa 4SportLab.

Badanie wydolnościowe oparte jest o test progresywny do odmowy. Protokół testu dobierany jest indywidualnie w zależności od stopnia wytrenowania badanego. Badany rozpoczyna wysiłek z niską intensywnością, która w stałych interwałach czasowych jest zwiększana, aż do momentu wyczerpania (odmowy).

Taki przebieg testu pozwala obserwować odpowiedź organizmu na wysiłek w szerokim spektrum obciążeń – od niskich po maksymalne. Podczas badania monitorowane są wybrane parametry krążeniowo-oddechowe. Dodatkowo pod koniec każdego stopnia wysiłkowego pobierana jest krew kapilarna w celu oznaczenia stężenia mleczanu.

W okresie powysiłkowym rejestrowane jest tempo restytucji przez 4 minuty od zakończenia testu oraz dwukrotnie pobierana jest krew, celem określenia szybkości eliminacji mleczanu.

Badanie wydolnościowe to test najprecyzyjniejszy w określaniu aktualnego poziomu wytrenowania zawodnika oraz w wyznaczaniu parametrów pracy treningowej – stref tętna oraz progów metabolicznych. Jego wynik pozwala zoptymalizować i zindywidualizować trening oraz nadać mu odpowiedni kierunek.

Po testach, również w grupach, zawodnicy brali udział w treningu strzeleckim. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do ostatniego spotkania w tych rozgrywkach. W sobotę o 17:30 Zieloni rozpoczną pojedynek z Piastem w Gliwicach.

ZDJĘCIA - TUTAJ.
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                                        

                                    

 

Sponsor Platynowy

                                                               

                                                               


Sponsor Złoty

                                                            

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                                        

 

Partner Radomiaka

                                                                                 

          

 

Patron Medialny

          


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca