Porażka w pierwszym sparingu

• 18-06-2022 14:05
  • Admin

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka przegrali na wyjeździe 0:1 z Górnikiem Łęczna.

Jedyna bramka padła w 43. minucie gry, gdy Alberta Posiadałę pokonał Ruben Lobato. W drugiej połowie nasza drużyna miała kilka 100% okazji do strzelenia gola, ale pomimo olbrzymiej przewagi, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

W naszym zespole zabrakło kilku zawodników. Tiago Matos oraz Luizao zgłosili lekkie kontuzje, Filipe Nascimento nie zagrał ze względu na sprawy osobiste, a Goncalo Silva i Mario Rondon rozwiązali kontrakty z klubem za porozumieniem stron. Portugalczykowi i Wenezuelczykowi dziękujemy za reprezentowanie zielono-białych barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Retransmisja - TUTAJ.

Zdjęcia - TUTAJ.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Ruben Lobato 43

Górnik Łęczna: (I połowa) 44. Adrian Kostrzewski - 24. Serhij Krykun, 32. Jonathan de Amo, 20. Bartosz Rymaniak, 29. Rubén Lobato, 11. Dawid Tkacz - 27. Michał Mak, 8. Janusz Gol, 17. Szymon Drewniak, 10. Damian Gąska - 19. Przemysław Banaszak. (II połowa) 33. Tomasz Woźniak - 24. Serhij Krykun, 93. Karol Turek, 20. Bartosz Rymaniak, 28. Luiz Mołodecki, 90. Jakub Czarniecki - 11. Dawid Tkacz, 8. Janusz Gol, 16. Marcel Obroślak, 10. Damian Gąska - 19. Przemysław Banaszak.

Radomiak Radom: (I połowa) 1. Albert Posiadała - 11. Daniel Pik, 99. Pedro Justiniano, 55. Serhij Czobotenko, 4. Maciej Świdzikowski, 97. Dominik Sokół - 17. Dominik Stępień, 7. Miłosz Żurawski, 23. Oskar Majda - 14. Maksim Konanau, 21. Jakub Snopczyński. (II połowa) 1. Gabriel Kobylak - 22. Dariusz Pawłowski, 37. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz (85 14. Remigiusz Grotek) - 90. Jakub Nowakowski, 3. Daniel Łukasik, 2. Thabo Cele, 9. Leândro - 13. Maurides, 10. Karol Angielski.

W środę Zieloni zagrają w Kielcach z beniaminkiem Ekstraklasy - Koroną. Tego samego dnia Radomiak wyjedzie na obóz do Gniewina.