Sparing: Wygrana z Koroną

  • 26-06-2024 14:51
  • Admin

Sparing: Wygrana z Koroną

W pierwszym meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka pokonali 3:0 Koronę Kielce. Bramki dla Zielonych zdobyli Rafał Wolski, Jan Grzesik oraz Dominik Sokół.

Sparing odbył się w Centrum Sportowo-Szkoleniowym "Radomiak" na Koniówce. Podopieczni trenera Bruno Baltazara objęli prowadzenie w 19. minucie, gdy po kombinacyjnej akcji Rafała Wolskiego z Leandro, ten pierwszy pokonał Xaviera Dziekońskiego.

Zieloni w kolejnych minutach mieli kolejne okazje do zdobycia bramki i dopięli swego po pół godzinie gry. Ponownie sprawy w swoje ręce wzięli Leo z Wolskim, strzał tego drugiego obronił jeszcze bramkarz Korony, ale przy dobitce Jana Grzesika był już bezradny.

W drugiej części spotkania gra się wyrównała, jednak Radomiak podwyższył jeszcze prowadzenie, gdy Dominik Sokół głową pokonał Rafała Mamlę. Do końca sparingu nie oglądaliśmy już goli i mecz zakończył się bardzo pewnym zwycięstwem naszego zespołu.

Informujemy, że Raphael Rossi otrzymał jeden dzień wolnego od sztabu szkoleniowego Zielonych, natomiast Roberto Alves nie zagrał z powodu lekkiego urazu. W kolejnym sparingu Radomiak zmierzy się z Cracovią. Mecz odbędzie się w środę (3 lipca) o godz. 17:00 w Sielance.

Radomiak Radom - Korona Kielce 3:0 (2:0)
Rafał Wolski 19, Jan Grzesik 30, Dominik Sokół 69

Radomiak: Wiktor Koptas (46. Maciej Kikolski) - Jan Grzesik (62. Dominik Sokół), Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Zié Ouattara (62. Daniel Pik) - Joao Peglow (62. Krystian Okoniewski), Luizao, Bruno Jordao, Rafał Wolski (46. Guilherme Zimovski), Vagner Dias (46. zawodnik testowany) - Leandro (46. Leonardo Rocha).
Sponsor Strategiczny

          


Sponsor Premium

                                              

                                  

 

Sponsor Platynowy

                           

                                    


Sponsor Złoty

                                                            

 

Sponsor Srebrny

                                                                                                                        

 

Partner Radomiaka

                                                            

                                                                       

                                                                      

 

Patron Medialny

                              


Partner Techniczny i Oficjalny Dostawca