Radomiak przed meczem z Widzewem Łódź

  • 05-10-2018 16:54
  • Admin

Radomiak przed meczem z Widzewem Łódź

Przed nami hit 13. kolejki II ligi, a być może i całej rundy jesiennej. Do Radomia przyjeżdża 4-krotny mistrz Polski, Widzew Łódź, czyli lider tabeli. Spotkanie obejrzy komplet widzów na stadionie przy ul. Narutowicza 9.

Jak to zwykle bywa w przypadku takich meczów, szeroko zakrojone przygotowania trwają od wielu dni. W równie dużym skupieniu do sobotniego spotkania przygotowują się piłkarze Radomiaka. Nasz zespół nie przystąpi do tego spotkania w optymalnym składzie. Pauza za kartki czeka Damiana Jakubika, który w starciu z Elaną Toruń obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie. Pozostali zawodnicy są gotowi do walki o bardzo cenne punkty.

Mecze pomiędzy Radomiakiem a Widzewem zawsze wzbudzały duże zainteresowanie kibiców. Nie inaczej jest i tym razem. Wszystkie bilety na to spotkanie rozeszły się w przedsprzedaży, a to oznacza że mecz obejrzy komplet widzów. Również w stu procentach wypełni się sektor gości, który jest w stanie pomieścić 222 osoby i właśnie tyle wejściówek zamówili fani Widzewa.

Trudno wskazać faworyta tego spotkania. Za Radomiakiem przemawiają przede wszystkim statystyki domowych meczów. Na sześć rozegranych spotkań przed własną publicznością Zieloni pięciokrotnie triumfowali, a raz zremisowali, strzelając przy tym największą liczbę goli w lidze (19). Patrząc na łączne statystyki strzelonych bramek o jedno trafienie od Radomiaka (24) lepszy jest Widzew (25). Niezmiennie Zieloni liderują w lidze pod względem gry obronnej. Nasz zespół stracił w tym sezonie jedynie 7 bramek. Sobotnie spotkanie będzie zatem starciem najlepszej ofensywy z najlepszą defensywą, a to zapowiada duże emocje.

Warto też podkreślić, że mecz będzie okazją do spotkania ze starymi znajomymi. Barwy Widzewa reprezentuje Radosław Sylwestrzak, który w Radomiaku spędził rundę jesienną sezonu 2015/2016. Z kolei w zielono-białych barwach możemy oglądać Patryka Mikitę, byłego piłkarza Widzewa.

Przypominamy, że w dniu meczu od godziny 13:00 zamknięta dla ruchu samochodowego będzie ul. Narutowicza. O ważnych sprawach organizacyjnych informowaliśmy TUTAJ. Apelujemy o jak najwcześniejsze przybycie na mecz i pozostawienie aut w domach. Wejście na stadion będzie otwarte od godziny 14:30. Spotkanie poprowadzi sędzia Szymon Lizak z Poznania. Początek meczu o godzinie 15:30. Transmisja na portalu TVCOM.pl oraz w WidzewTV.